Aktuality

Zverejňovač príspevkov

Späť Predseda Ústavného súdu Slovenskej republiky sa zúčastňuje na fóre pre predsedov a predsedníčky najvyšších súdnych orgánov členských štátov Európskej únie v Luxemburgu

Popis tlačovej správy:
Predseda Ústavného súdu Slovenskej republiky sa zúčastňuje na fóre pre predsedov a predsedníčky najvyšších súdnych orgánov členských štátov Európskej únie v Luxemburgu (tlačová správa č. 20/2024)
Skupina tlačovej správy:
Iná
Dátum vydania:
02.05.2024

 

Predseda Ústavného súdu Slovenskej republiky Ivan Fiačan sa 1. až 3. mája 2024 zúčastňuje mimoriadneho sudcovského fóra pre predsedov a predsedníčky najvyšších súdnych orgánov členských štátov Európskej únie. Podujatie organizuje Súdny dvor Európskej únie v Luxemburgu pri príležitosti 20. výročia najväčšieho rozšírenia v histórii Európskej únie o desať nových členských štátov vrátane Slovenskej republiky.

Súčasťou dnešného programu sú plenárne pracovné stretnutia zúčastnených a tematické semináre so zameraním na sociálnu politiku, ochranu osobných údajov a využitie umelej inteligencie na podporu súdnej činnosti. Zajtra sa uskutoční kolokvium s názvom: „Súdny dvor oslavuje dvadsiate výročie pristúpenia desiatich štátov k Európskej únii: nový ústavný moment pre Európu“. Súčasťou kolokvia budú aj príspevky zástupcov európskych inštitúcií a členských štátov, ktoré pristúpili k Európskej únii 1. mája 2004.