RSS

Čo je RSS - "Really Simple Syndication" alebo "Rich Site Summary"

Je už dnes štandardným prvkom často aktualizovaných webových sídiel. Kanál, ktorý je podmnožinou XML, určený na poskytovanie obsahu. Najčastejšie ho nájdeme na spravodajských serveroch alebo weblogoch. Používateľovi umožňuje z jedného miesta sledovať informácie zverejňované na rôznych weboch. Zabezpečí doručenie najnovších informácií priamo do Vášho počítača. Nástrojom na sledovanie obsahu RSS sú desktopové RSS čítačky (RSS reader), ktoré pravidelne kontrolujú obsah RSS a zobrazujú titul článku a krátky popis s odkazom na úplný text. Nové správy sú zisťované v plnoautomatickom režime. Čítačka zisťuje sama aktuality zo všetkých aktívnych zdrojov a intuitívnou formou dáva na vedomie všetky zmeny a novinky. Minimalizuje sa nielen tok dát v sieti ale i čas potrebný na prehľadávanie webových stránok. Viac informácií o RSS (v angličtine).

Ako postupovať, aby ste mohli využívať RSS kanál

(1) Nainštalujte si na svoj počítač vhodný program - RSS čítačku, ktorá sa bude starať o kontrolu nových správ. Odporúča sa bezplatný a užívateľsky príjemný FeedReader (ak máte nainštalovaný prehliadač Firefox alebo Operu nepotrebujete samostatnú čítačku RSS).
(2) Po nainštalovaní RSS čítačky je potrebné pridať adresu nového kanálu. Na portáli ustavnysud.sk je k dispozícii kanál RSS pre všetky sekcie.

Poskytované RSS kanály

Aktuality

Tlačové správy

Rozhodnutia

Podania

Zbierka nálezov a uznesení

Dátum vytvorenia: 17.7.2023 Dátum aktualizácie: 29.11.2023