Aktuality

Zverejňovač príspevkov

Späť Sudkyňa Ústavného súdu Slovenskej republiky Jana Baricová je spoluspravodajkyňou dvoch stanovísk na 139. plenárnom zasadnutí Benátskej komisie

Popis tlačovej správy:
Sudkyňa Ústavného súdu Slovenskej republiky Jana Baricová je spoluspravodajkyňou dvoch stanovísk na 139. plenárnom zasadnutí Benátskej komisie (tlačová správa č. 28/2024)
Skupina tlačovej správy:
Iná
Dátum vydania:
21.06.2024

 

V dňoch 21. a 22. júna 2024 sa uskutočňuje 139. plenárne zasadnutie Benátskej komisie, na ktorom budú Slovenskú republiku zastupovať sudcovia ústavného súdu Jana Baricová a Peter Molnár.  V rámci programu zasadnutia sa účastníci budú okrem iného venovať aj návrhu zmien a doplnení volebného zákona a rokovacieho poriadku parlamentu Gruzínska, zákonu, ktorým sa mení a dopĺňa zákon o Národnej rade súdnictva Poľska, ako aj parlamentnému návrhu zákona o národnostných menšinách v Arménsku a novele zákona o Súdnej rade a sudcoch v Čiernej Hore.

 

Sudkyňa Ústavného súdu Slovenskej republiky Jana Baricová ako spoluspravodajkyňa sa bude podieľať na prezentácii návrhu stanoviska Benátskej komisie k niektorým otázkam týkajúcim sa spôsobu voľby sudcov Ústavného súdu Bosny a Hercegoviny a návrhu predbežného stanoviska k Vysokej rade sudcov a prokurátorov Bosny a Hercegoviny.